ثبت اسامی و علائم تجاری فارسی و لاتین (حقیقی و حقوقی)


مدارک لازم برای تقاضای ثبت علامت تجارتی : 

 1. سه نسخه اظهار نامه ثبت علامت تجارتی و تکمیل آن
 2. در صورتی که علامت تجارتی متضمن تصویر یا نوشته بخصوصی باشد ده قطعه از تصویر ضمیمه شود
 3. کپی شناسنامه و کپی کارت ملی شخص حقیقی و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی صاحبان امضاء اشخاص حقوقی
 4. کپی پروانه بهره برداری یا جواز کسب یا جواز تاسیس به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی
 5. کپی روزنامه تاسیس و تغییرات شرکت جهت اشخاص حقوقی
 6. در صورتی که اسم تجاری لاتین باشد کارت بازرگانی جهت اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است

اخطار رفع نقص :

هر اظهار نامه ثبت علامت تجارتی ظرف ۱۵ روز از تاریخ وصول مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه نقصی در اظهارنامه ثبت علامت تجارتی مشاهده شود مراتب طی اخطاری به نشانی متقاضی ثبت ابلاغ خواهد شد و ساکنین ایران ظرف ۲ ماه و ساکنین خارج از کشور ظرف ۶ ماه باید اقدام به رفع نقص نمایند.

مهلت مذکور در صورت تقاضای مهلت برای یکبار دیگر تمدید خواهد شد و بنابر این ساکنین ایران حداکثر ۴ ماه و ساکنین خارج از کشور حداکثر ۱۲ باید در رفع نقص اقدام لازم را بعمل آورند درغیر این صورت تقاضای آنان رد خواهد شد . در صورت رد تقاضا متقاضی میتواند دادخواستی دایر بر شکایت از تصمیم اداره به دادگاه های حقوقی تهران تقدیم نماید.

مواردذیل تقاضای ثبت علامت تجارتی رد خواهد شد

 1. در صورتی که علامت مخالف مقررات قانون باشد
 2. در صورتی که علامت قبلا به اسم شخص دیگری ثبت شده باشد
 3. در صورتی که شباهت علامت با دیگری که ثبت شده به اندازه ای باشد که مصرف کنندگان عادی یعنی اشخاص را که اطلاعات مخصوصی ندارد به اشتباه بیندازند
 4. علایمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد
 5. در صورتی که در علامت از علامات موسسات رسمی دولتی استفاده ( تقلید ) شده باشد
 6. در صورتی که در علامت از پرچم دولت جمهوری اسلامی ایران یا پرچم سایر کشورها استفاده شده باشد
 7. نشانها و مدلها وانگهای دولت جمهوری اسلامی ایران
 8. کلمات یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد
 9. تمثالها ( مگر با اجازه مخصوص )
 10. علامت از نظر شکل ظاهر یا تلفظ یا کتابت یا به هر کیفیت دیگر که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه بیندازد

جدول طبقه بندی علایم صنعتی و تجارتی

کلیه طبقات تولید :

 1. محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم عکاسی (فتو گرافی)کشاورزی و پرورش نباتات و جنگلبانی استعمال می شود کود(طبیعی و مصنوعی )ترکیبات آتش نشانی ، مواد آب دادن فلزات و ترکیبات شیمیایی جهت جوشکاری ، محصولات شیمیایی جهت حفظ مواد غذایی – مواد دباغی و مواد چسب دار برای صنایع.
 2. رنگ –روغن جلا- لاک – مواد ضد زنگ – و جلوگیری از فاسد شدن چوب ، مواد رنگی – مواد اکاله – صمغ – فلزات بشکل ورق و گرد جهت نقاشی و آرایش و تزیین.
 3. ترکیبات جهت سفید کردن و سایر موادی که برای شستشو بکار می رود ، ترکیباتیکه جهت پاک و تمیز کردن و براق کردن و لکه گیری و گرفتن چربی و ساییدن و صیقل دادن استعمال می شود . صابون ، عطریات ، روغن اسانس، مواد آرایشی، محلول های موی سر، گرد و خمیر دندان.
 4. انواع روغن و چربی های صنعتی (به استثنای روغن ها و چربی های خوارکی و روغنهای اسانس)روغن ماشین ، ترکیبات گرد گیر ، و جاذب، انواع سوخت (از جمله بنزین )و مواد روشنایی ، شمع ، شمع مومی و گچی و شمع کوچک (شب سوز) فیتیله.
 5. مواد دارویی و بیطاری و بهداشتی، مواد خوراکی و آشامیدنی مخصوص بیماران و کودکان ، مشمع و لوازم جراحت بندی ، لوازم پر کردن دندان ، موم دندانسازی ، مواد ضد عفونی کردن ، ترکیبات جهت دفع نباتات هرزه و حشرات و حیوانات موذی.
 6. فلزات اعم از تهیه نشده و نیمه تهیه شده و ترکیبات آن ، لنگر ، سندان ، زنگ ، و ناقوس، لوازم ساختمانی بشکل ورق و ریخته شده ،ریل و وسایل لوازم فلزی جهت راه آهن ، زنجیر (به استثنای زنجیرهای وسایل نقلیه )کابل و سیم و مفتول (غیر برقی)قفل و بست و بند ، لوله های فلزی صندوق و صندوقچه آهنی ، گلوله فولادی ، نعل اسب، میخ و پیچ، سایر موضوعاتی که از فلزات گرانبها ساخته نشده و در هیچ طبقه دیگری ذکر نگردیده است ، مواد معدنی.
 7. انواع ماشین و ماشینهای افراز ، موتورها (به استثنای موتورهای مخصوص وسایل نقلیه ) قفلهای اتصال و تسمه انتقال قوه (به استثنای قفل و تسمه های مخصوص وسایل نقلیه دستگاههای بزرگ کشاورزی ، ماشین جوجه کشی.
 8. آلات و افزارهای یدی ، آلات برنده و چنگال و قاشق ، اسلحه سرد.
 9. دستگاه و آلات علمی و دریانوردی و مهندسی و برقی (از جمله بی سیم )و عکاسی و سینما تو گراف و آلات بصری و اوزان و مقیاسها و اسباب علامت دادن و کنترل (نظارت )دستگاه و لوازم نجات .و آموزش،دستگاه خودکار با ژتون یا پول فلزی ، ماشین های گویا ، صندوق ثبات خودکار جهت پول ، ماشین های حساب ، ماشین های آتش خاموش کن.
 10. آلات و ادوات جراحی و طبی و دندانسازی و بیطاری (از جمله پا و دست و چشم و دندانهای مصنوعی)
 11. تاسیسات و لوازم روشنایی و گرم کردن و مولد بخار و طبخ و تبرید و خشک کردن و تهویه و لوله کشی و بهداشتی.
 12. وسایل نقلیه ، دستگاه های حمل و نقل زمینی ، دریایی و هوایی.
 13. اسلحه گرم، مهمات و خمپاره ، مواد قابل احتراق ، لوازم آتشبازی.
 14. فلزات گرانبها و ترکیبات آنها و مصنوعات ساخته شده ا زفلزات گرانبها و یا روکش شدن با آن (به استثنای آلات برنده و چنگال و قاشق )جواهرات و سنگهای گرانبها ، ساعت و آلات کرونومتر.
 15. آلات موسیقی (به استثنای ماشینهای ناطق و دستگاههای بی سیم )
 16. کاغذ و کالاهای ساخته شده از کاغذ، مقوا و کالاهای ساخته شده از مقوا، مطبوعات، روزنامه ، مجلات ، کتاب و لوازم صحافی ، عکس ، لوازم التحریر، لوازم چسب دار،(برای لوازم التحریر)، لوازم هنری، قلم موی نقاشی، ماشین تحریر و لوازم دفتر (به استثنای مبل) لوازم اموزش و تربیت (به استثنای دستگاههای آموزشی )ورق بازی ، حروف و کلیشه مطبعه.
 17. کائوچو، گم الاستیک (بالاتا)و مواد مشابه آن ، کالاهای ساخته شده از مواد مزبور که در سایر طبقات ذکر نشده است . لوازم باز بندی و انسداد و لوازم عایق کاری ، پنبه نسوز، میکا، محصولات ساخته شده از آنها ، لوله قابل ارتجاع و غیر فلزی.
 18. چرم و چرم مصنوعی ، لوازم ساخته شده از آنها که در سایر طبقات ذکر نشده است.
 19. پوست ، چمدان و کیفهای دستی و مسافرتی و چتر، عصا ، شلاق، و زین و برگ و اشیای سراجی.
 20. لوازم و مصالح ساختمانی ، سنگ طبیعی و مصنوعی ، سمنت، آهک ، ملات ، گچ ، شن، لوله های سفالی و سمنتی، مصالح راهسازی ، آسفالت ، قطران و غیره ، ساختمانهای متحرک ، بناهای سنگی ، سر لوله بخاری دیواری.
 21. مبل، آیینه ، قاب و مصنوعاتی که در سایر طبقات ذکر نشده و از مواد زیر ساخته شده است : چوب، چوب پنبه ، نی ، حصیر، و سبد و ترکه، شاخ، استخوان، عاج ، صدف و مرجان، کهربا ، فلس و دمار ماهی ، گوش ماهی، کف دریا، سلولوئید ، و محصولات مشابه کلیه مواد مزبور.
 22. لوازم و ظروف کوچک خانه داری(که از فلز قیمتی ساخته نشده و یار وکش نشده است )شانه، و ابر، ماهوت پاک کن (به استثنای قلم موی نقاشی)لوازم مخصوص تهیه قلم و ماهوت پاک کن ، لوازم جهت پاک و تمیز کردن ، براده فولاد، شیشه آلات و اشیای ساخته شده از چینی و بدل چینی و سفال که درسایر طبقات ذکر نشده است.
 23. طناب، ریسمان ، تور ، جادر ، سایه افکن، کیسه و روپوش کالا، بادبان و شراع، کیسه و گونی ، پوشال، و لوازم پر کردن(مو ، کاپوک، علف دریایی و غیره )منسوجات تهیه شده ازمواد الیافی خام.
 24. انواع نخ.
 25. انواع پارچه ، رختخواب و سفره میز، اشیای بافته شده که در سایر طبقات ذکر نشده است.
 26. ملبوس از جمله کفش و پوتین و کفش راحتی.
 27. توری و اشیای قلابدوزی ، روبان ، و حاشیه و قیطان و دگمه و دگمه فشاری، قزنقفلی، سنجاق و سوزن و گلهای مصنوعی.
 28. قالی و قالیچه ، حصیر و پادری و بوریا، فرشهای مشمعی سایر پوشش های کف اطاق، روپوشهای غیر پارچه ای.
 29. اسباب بازی و تفریح، لوازم ورزش وژیمیناستیک (به استثنای ملبوس)تزیینات و لوازم آرایش ، درخت نوئل.
 30. گوشت ماهی ، طیور، شکار، عصاره های گوشت ، سبزیجات ، میوه های خشک و پخته شده و بصورت کنسرو ، ژله و مربا ، تخم مرغ ، شیر و سایر محصولات لبنی، روغن و دهنیات خوارکی، کنسرو و ترشی.
 31.  قهوه، چای کاکائو ، قند و شکر، برنج (تاپیوکا)آرد هندی،(لاکو)بدل قهوه ، آرد ترکیبات تهیه شده از غلات ، نان ، بیسکویت ، نانها ی شیرینی و شیرینی جات ، بستنی ، عسل ، شیره ، ملاس و خمیره مایه گرد نانوایی، نمک ، خردل ، فلفل ، سرکه ، ادویه جات، یخ ، چاشنی.
 32. محصولات کشاورزی و پرورش گیاه و جنگلبانی و دانه هایی که در سایر طبقات ذکر نشده است . حیوانات زنده ، میوه جات ، و سبزیجات و نباتات تازه ، بذر ، گیاه و گلهای طبیعی، مواد غذایی جهت حیوانات ، مالت.
 33. ماء الشعیر، آب های معدنی و گازدار وسایر نوشابه های غیر الکلی، شربت و آب میوه و سایر ترکیبات جهت تهیه نوشابه.
 34. توتون اعم از خام و تهیه شده ، لوازم تدخین، کبریت.
 35. کلیه طبقات توزیع و خدمات.
 36. تبلیغات، مدیریت تجاری، امور اداری تجارت، کارهای دفتری و اداری.
 37.  بیمه ، امور مالی، امور پولی، امور مربوط به معانلات املاک و مستغلات.
 38. ساختمان سازی، تعمیر و بازسازی، خدمات نصب.
 39. مخابرات از راه دور
 40. حمل و نقل، بسته بندی و نگهداری کالاها، تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرت ها.
 41. بهسازی و عمل آوری مواد.
 42. آموزش و پرورش، دوره های کارآموزی و تعلیمی، تفریح و سرگرمی، فعالیت های ورزشی و فرهنگی.
 43. خدمات علمی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه، خدمات تجزیه و تحلیل و تحقیقات صنعتی، طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزارهای رایانه ای.
 44. خدمات عرضه اغذیه و نوشابه، تامین مسکن و محل اقامت موقت.
 45. خدمات پزشکی، خدمات بیطاری، مراقبت های بهداشتی و زیبایی برای انسانها و حیوان ها ، خدمات کشاورزی، باغداری و جنگلداری.
 46. خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می شوند، خدمات امنیتی برای محافظت از افراد، اموال و دارایی ها، خدمات حقوقی …

ورود به سایت

.

جزئیات تماس

  آدرس موسسه آریو ارقام:

سهروردی شمالی ، پائین تر از خیابان بهشتی ، کوچه شهید حمید قدس ( اندیشه 2 ) ، پلاک 70 طبقه اول شمالی واحد 3

تلفن: 88174005, 88173949

فکس: 88174428 

info@arioargham.com

Ario.Argham@gmail.com

JoomShaper